Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna - 2017-05-07
 1. Zmiana Tajemnic Różańcowych dziś po pierwszej Mszy św., a w Dziecięcym Kole Różańcowym po Mszy św. o 11.oo.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przez 25 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 160 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy w parafiach. Z pewnością do wielu tegorocznych maturzystów Chrystus mówi w sercu: pójdź za Mną! Nie lękajcie się odpowiedzieć na to zaproszenie.
 3. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać ważne wydarzenia w naszej parafii – Do I Komunii w sobotę o godz. 10.oo i o godz. 12.oo przystąpi ogółem 65 dzieci oraz Rocznicę I Komunii św. w niedzielę o godz.12.30 w której uczestniczyć będzie 32 dzieci.
 6. Ks. Łukasz będzie odwiedzał swoich chorych w najbliższy piątek, 12 maja, od godz. 8.oo.
 7. Dziś na placu przy katedrze św. Mikołaja kolejne spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez Neokatechumenat w godz. 15.00-17.00.
 8. Parafialny punkt Caritas czynny w środę w godz. 15.oo – 16.oo. Potrzebujących prosimy o zgłaszanie się w tym terminie, szczególnie do odbioru odzieży dla dorosłych oraz dzieci
 9. W sobotę 13 maja w sanktuarium maryjnym w Stagniewie k. Elbląga odbędą się obchody 100-lecia objawień fatimskich. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Jacek Jezierski. Po Mszy odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami bł. Franciszka i Hiacynty. Do udziału zaprasza Ks. Biskup Józef Wysocki – Kustosz Sanktuarium. Wieczorem 13 maja w Elblągu odbędzie się procesja Fatimska z lampionami z kościoła O. Redemptorystów do katedry. Początek o godz. 20.oo
 10. W kwietniu na potrzeby kościoła zostały złożone datki wraz z wpłatami na konto 4607 zł Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych adoptowanych rodzin z Aleppo i o pokój w rejonach objętych działaniami wojennymi.
 12. W ubiegłym miesiącu odeszli do Pana: Jadwiga Sułkowska l. 87, Maria Brzuziewska l. 80, Edmund Siedlecki l. 67, Eugenia Halina Bożek l. 91, Feliksa Szafraniec l. 90, Stanisława Dołgopol l. 92.
 13. W Gościu Niedzielnym m.in. znajdziemy dziś ciekawy artykuł o misji ks. bpa Hosera w Medjugorje; o wynikach polskich badań nad leczeniem niepłodności metodą naprotechnologii; w Gościu Elbląskim jest artykuł o przygotowaniach do I komunii św. w naszej parafii; do nabycia jest także jeszcze Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury!