Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna - 2017-04-30
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w szczególny sposób zachęcający do czytania Pisma Świętego.
 2. Dziś po Mszach św. jest prowadzona zbiórka pieniężna na Caritas diecezji.
 3. O godz. 15.oo dodatkowa Msza św. przy relikwiach św. Charbela.
 4. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa majowe, codziennie o 17.3o.
 5. 3 Maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i zarazem święto narodowe związane z rocznicą ustanowienia Konstytucji 3 Maja – porządek Mszy św. jak w niedzielę, ale bez Mszy św. o 12.30
 6. W zakrystii do nabycia flagi narodowe, maryjne i papieskie. Bardzo prosimy, by w tych dniach udekorować nasze domy flagami.
 7. I czwartek miesiąca adoracja całodzienna, a o godz. 20.oo medytacja nad Słowem Bożym
 8. Spowiedź I-piątkowa przed Mszą św. poranną i wieczorną. Dzieci zapraszamy na spowiedź już od godz. 17.oo i w czasie nabożeństwa majowego. Ks. proboszcz będzie odwiedzał chorych tego dnia od godz. 8.oo natomiast ks. Łukasz do swoich chorych przyjdzie w przyszły piątek – 12 maja.
 9. I sobota – nabożeństwo ku czci matki Bożej Fatimskiej połączone z majowym.
 10. W I niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Poświęcenie medalików dzieci I komunijnych o godz.11.oo, w niedzielę za tydzień.
 12. W tym roku I Komunia dzieci odbędzie się 13. V., w sobotę, o godz. 10.oo i 12.oo
 13. Rocznica I Komunii świętej – 14 maja o godz. 12.30
 14. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia dzieci na wyjazd wakacyjny w góry. Mieszkać będziemy w szkole w Starym Bystrym, a w programie: wędrówki po górach, zwiedzanie Zakopanego i okolic, wyjazd na Słowację i wiele atrakcji.
 15. Zachęcamy nadal do uczestnictwa w pielgrzymce po Polsce Południowej – Częstochowa, Kraków Wawel i Stare Miasto oraz Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Toruń (nowa Świątynia M.B.Gwiazdy Nowej Ewangelizacji) w dniach 22-25.V.17r.
 16. Dzieci prosimy o przyniesienie, w następną niedzielę, książeczek z naklejkami z drogi krzyżowej.
 17. Sodalicja fatimska zaprasza na comiesięczną nocną adorację do parafii Matki Bożej Królowej Polski Rozpoczęcie w piątek 5 maja o godz. 21.oo. Szczegóły na plakacie.
 18. Seminarium Werbistów w Pieniężnie zaprasza młodzież na nocne czuwanie młodzieżowe z soboty na niedzielę – 6/7 maja. Szczegóły na plakacie.
 19. Ministranci w najbliższą sobotę 6 maja będą przeżywać swój doroczny festyn, a w nim: konkursy, zabawy, turniej piłkarskich grup parafialnych itp. Więcej wiadomości u ks. Łukasza lub ks. Piotra.
 20. W okresie wielkanocnym wspólnoty neokatechumenalne organizują na całym świecie tzw. ewangelizację na ulicach. Takie spotkanie odbędzie się również w Elblągu: od dziś tj. 30.IV. (i przez kolejne 4 niedziele) na placu przy katedrze w godz. 15.00-17.00. Zachęcamy do udziału.