Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 2017-04-23
 1. Zapowiedzi: Z radością informujemy, że nasz parafianin KAMIL MIKOŁAJCZYK, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej przygotowuje się do przyjęcia ŚWIĘCEŃ DIAKONATU. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia święceń zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym ks. proboszcza.
 2. Dziś Niedziela Miłosierdzia i tak jak zapowiadaliśmy przy drzwiach kościoła przedstawiciele Caritas zbierają do puszek ofiary na potrzeby cierpiących w skutek wojny w Syrii. Za wszelką okazaną dobroć: Bóg zapłać! Ofiary ze skarbonek przekazujemy na Caritas parafii.
 3. Dziś na Mszy św. o 11.oo odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci I-komunijne i ich rodziców. (Po mszy św. próba śpiewu dla dzieci, a rodzice w tym czasie będą mieli krótkie spotkanie organizacyjne w domu parafialnym)
 4. Spotkania formacyjne rodziców dzieci I-komunijnych w tym tygodniu w poniedziałek i środę, zgodnie z harmonogramem spotkań.
 5. Uroczystość I Komunii w naszej parafii będziemy przeżywać w tym roku w sobotę 13 maja.
 6. Msza św. przy relikwiach św. Charbela w przyszłą niedzielę o godz. 15.oo
 7. Próba scholi w środę o 16.oo. Spotkanie oazy dziecięcej w środę o 16.30.
 8. Zbiórka ministrancka w sobotę o 9.oo
 9. Rada parafialna w czwartek 27.04.2017 o godz. 19.oo
 10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w najbliższą sobotę 29 kwietnia, gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji (Msza św. rozpocznie się o godz. 15.00). Szczegółowe informacje dla pielgrzymów w zakrystii lub kancelarii.
 11. Przypominamy o wyjeździe wakacyjnym dla dzieci w góry. Chcielibyśmy do końca kwietnia mieć zasadniczo gotową listę uczestników. Termin wyjazdu: 16 – 22 lipca. Zgłaszać się można w szkole albo do swoich opiekunów wspólnot lub do ks. proboszcza.
 12. Zapraszamy do uczestnictwa w innych tegorocznych pielgrzymkach Szczególnie zachęcamy do wyjazdu po sanktuariach Polski Południowej: w dniach 22 -25 maja. - Jest także jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Fatimy oraz do Libanu.
 13. Centrum Nowej Ewangelizacji zaprasza młodzież na Festiwal Młodych do Medjugorje. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej Centrum.
 14. W okresie wielkanocnym wspólnoty neokatechumenalne organizują na całym świecie tzw. ewangelizację na placach. Takie spotkanie odbędzie się również w Elblągu: za tydzień - w niedzielę 30 kwietnia (i przez kolejne 4 niedziele) na placu przy katedrze w godz. 15.00-17.00. Zachęcamy do udziału.
 15. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień i zachęcamy do nawiedzania obecnego tu Pana Jezusa. Od 17.30 codziennie adoracja i możliwość spowiedzi.
 16. Ponawiamy też prośbę do mieszkańców ulic przy kościele, aby – jeżeli to możliwe – zwalniali w niedziele i święta parkingi wokół kościoła przyjezdnym. Dziękujemy za zrozumienie.
 17. Caritas zaprasza do odbioru odzieży w środy w godz. 15.oo – 16.oo. Można również zgłaszać się z innymi potrzebami. Podziękowanie darczyńcom.
 18. Informacja z PGNiG: Ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami związanymi z podpisywaniem umów przez osoby podszywające się pod pracowników PGNiG. Więcej w gablocie.
 19. Przypomnienie dla rolników: Do 15 maja br. należy złożyć wniosek o dotację unijną.
 20. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest bardzo ciekawy film pt. „Zmartwychwstały”. Klerycy rozprowadzają tez swój periodyk „Myślnik klerycki”. Zachęcamy do nabywania i lektury.