Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 2017-04-16
 1. Wigilia Paschalna: Wielka Sobota godz. 20.oo. Jest to nabożeństwo upamiętniające tę największą noc - noc Zmartwychwstania Pańskiego. Nie wiemy o jakiej porze Ono nastąpiło. Stąd chrześcijanie trwają w tę noc na czuwaniu radując się prawdą o Zmartwychwstaniu Chrystusa.
 2. Procesja Rezurekcyjna – Wielkanocny poranek godz. 06.oo. (Na stolikach pod chórem wyłożone śpiewniki). Następne Msze św. w ciągu dnia: 9.3o; 11.oo; 12.3o; 18.oo
 3. W drugi dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. W nasze modlitwy włączamy KUL oraz wszystkie katolickie szkoły i uczelnie.
 4. Rangę Świąt Wielkanocnych podkreśla liturgiczna Oktawa Wielkiej Nocy, czyli nadanie świątecznego charakteru kolejnym ośmiu dniom przeżywanym jako Uroczystości Wielkanocne. Z tej racji nie obowiązuje w tym tygodniu post piątkowy.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni czyli Triduum i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: chórowi parafialnemu, ministrantom i lektorom, panu kościelnemu, osobom odpowiedzialnym za dekorację i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Jako kapłani - dziękujemy z pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również za adorację Pana Jezusa : w Ciemnicy oraz później przy Grobie Pańskim. Szczególnie dziękujemy dzieciom.
 6. Zbiórka ministrancka w sobotę o 9.oo.
 7. Próba scholi w środę o 16.oo. Spotkanie oazy dziecięcej w środę o 16.30.
 8. W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA przynosimy ze sobą skarbonki, które służyły nam do odkładania jałmużny. A po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na ogólnopolską akcję Caritas pomocy ofiarom wojny w Syrii.
 9. Od Wielkiego Piątku, pamiątki śmierci Pana Jezusa na krzyżu, do Niedzieli Miłosierdzia trwa NOWENNA do Miłosierdzia Bożego. To czas szczególnych łask, których Pan chce udzielać światu. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie nowennowej lub do prywatnego jej odmawiania.
 10. W tym okresie nasza Caritas Parafialna mogła wesprzeć wiele rodzin i osób samotnych dzięki ofiarności tych, którzy składali dary jako jałmużnę wielkopostną. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 11. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień i zachęcamy do nawiedzania obecnego tu Pana Jezusa. Od 17.30 codziennie adoracja i możliwość spowiedzi.
 12. Ponawiamy też prośbę do mieszkańców ulic przy kościele, aby – jeżeli to możliwe – zwalniali w niedziele i święta parkingi wokół kościoła przyjezdnym. Dziękujemy za zrozumienie.
 13. Już dziś, zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w dniu 29 kwietnia br. [sobota], gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Młodzież z gimnazjum i ze starszych klas szkoły podstawowej może zapisywać się u katechetów.
 14. Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych pielgrzymkach. - W dniach 22 -25 maja będziemy pielgrzymować po sanktuariach Polski południowej: - Pod koniec sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy. Są dwie wersje. Wersja dłuższa została jednakże zmieniona, przez co obniżona została znacznie cena. Został także dołożony jeszcze jeden termin pielgrzymki krótszej, gdyż na tamten nie ma już biletów w niższej cenie. - W październiku zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu. Programy pielgrzymek w internecie i na plakatach i do zabrania w zakrystii. Zainteresowanych pielgrzymką do Fatimy prosimy o kontakt jak najszybciej, gdyż musimy zamówić odpowiednią ilość biletów. W późniejszym czasie cena może wzrosnąć nawet znacznie.
 15. Wspólnota Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa zainteresowane pogłębieniem lub ponownym odnalezieniem wzajemnego porozumienia, na rekolekcje prowadzone w formie warsztatów w Krynicy Morskiej w dniach 21-23 kwietnia. Więcej informacji i zgłoszenia tel. 509-542-059 lub smarecki@wp.pl lub na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl
 16. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. Dlaczego tylko Kościół ma lekarstwo na rozpacz; przypomnienie postaci pap. Benedykta XVI, który właśnie kończy 90 lat; o drukarzu, który został ukarany, bo postąpił zgodnie z sumieniem itp.