Ogłoszenia

Niedziela Męki Pańskiej - 2017-04-09
 1. Dzisiaj po Mszy św. Liturgiczna Służba Ołtarza zbiera ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Nasze dzieci z oazy rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne i paschaliki.
 3. Ogłoszenie na prośbę Biskupa Elbląskiego: W wielką środę przed Świętami Wielkanocy, tj. 12 kwietnia 2017, odbędzie się po raz kolejny na ulicach Elbląga nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza). Stamtąd, ulicami: płk. Dąbka, 12 lutego, Hetmańską i Giermków będziemy wędrować w stronę katedry św. Mikołaja. Istotą nabożeństwa jest przypomnienie wędrówki Jezusa ulicami Jerozolimy w stronę wzgórza Ukrzyżowania. Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej, aby w ciszy wieczoru wraz z innymi spojrzeć raz jeszcze na własne życie w perspektywie krzyża Chrystusa i jego Zmartwychwstania. Autorem tegorocznych rozważań jest ks. dr Artur Radacki ze zgromadzenia Księży Marianów. + Jacek Jezierski – biskup elbląski Zwyczajem jest, że krzyż niosą kolejno wszystkie elbląskie parafie. Stacja naszej parafii jest stacją nr XIII, prosimy zatem osoby, które będą uczestniczyć w środowej Drodze Krzyżowej o niesienie krzyża.
 4. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele: Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Adoracja do g. 22.oo Wielki Piątek. Dzieci zapraszamy na wspólną adorację na godz. 12.oo. O godz. 15.oo Gorzkie Żale (3 części), o godz. 17.3o Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Wielka Sobota. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 16.00 co pół godziny. O godz.. 20.oo WIGILIA PASCHALNA! Wszyscy przynosimy ze sobą świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 5. Niedziela Zmartwychwstania - REZUREKCJA o godz.. 6.00. Prosimy serdecznie o zaangażowanie się w procesję rezurekcyjną. Niech stanie się to wyrazem naszego entuzjazmu wiary i gotowości do głoszenia Chrystusa Zmartwychwstałego światu. Tego dnia nie ma mszy św. o g. 7.3o.
 6. W Wielki Czwartek w katedrze o godz. 10.oo jest sprawowana „Msza Św. Krzyżma”. Biskup Elbląski w otoczenie swoich kapłanów dokona poświęcenia oleju Krzyżma i oleju Chorych. Będzie także odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W tej Eucharystii ma swój szczególny udział Liturgiczna Służba Ołtarza.
 7. Można w dalszym ciągu przekazywać na Caritas odzież. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej w formie pieniężnej i w formie produktów żywnościowych.
 8. Schola dziecięca spotyka się w środę o godz. 16.00. Oaza dziecięca ma spotkanie w środę o 16.3o. Zapraszamy również nowe osoby.
 9. Zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin z Aleppo w Syrii, które objęliśmy materialną pomocą.
 10. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty przez cały dzień i zachęcamy do nawiedzania obecnego tu Pana Jezusa. Od 17.30 codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
 11. Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych pielgrzymkach. - W dniach 22 -25 maja będziemy pielgrzymować po sanktuariach Polski południowej: - Pod koniec sierpnia zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy. Są dwie wersje. Wersja dłuższa została jednakże zmieniona, przez co obniżona została znacznie cena. Został tak-że dołożony jeszcze jeden termin pielgrzymki krótszej, gdyż na tamten nie ma już biletów w niższej cenie. - W październiku zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu. Programy pielgrzymek w internecie, na plakatach i do zabrania w zakrystii. Zainteresowanych pielgrzymką do Fatimy prosimy o kontakt jak najszybciej, gdyż musimy zamówić odpowiednią ilość biletów. W późniejszym czasie cena może wzrosnąć nawet znacznie.
 12. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy wyprawę w góry dla naszych dzieci. Termin wyjazdu 16 – 22 lipca. Zgłoszenia przyjmuje P. Małgosia nasza katechetka. Natomiast ministranci, schola i oaza mogą się zgłaszać do swoich opiekunów.
 13. Wspólnota Spotkań Małżeńskich zaprasza małżeństwa zainteresowane pogłębieniem lub ponownym odnalezieniem wzajemnego porozumienia, na rekolekcje prowadzone w formie warsztatów w Krynicy Morskiej w dniach 21-23 kwietnia. Więcej informacji i zgłoszenia tel. 509-542-059 lub smarecki@wp.pl lub na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl
 14. Zachęcamy także do włączenia się do projektu „Mama, Tata i Dzieci” w obronie normalnej rodziny. Wypełnione formularze można zwrócić do parafii, a my przekażemy je dalej lub wysłać samemu.
 15. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego: Kiedy została odprawiona pierwsza Msza św.? O potrzebie powrotu do korzeni Europy, Jest także Mały Gość oraz nowe numery miesięczników „Biblia krok po kroku” oraz „Nowy List” Zachęcamy do lektury.
 16. Zachęcamy do zaangażowania się w akcję modlitewną „Za siostry”. Szczegóły na plakacie.