Artykuły

PLAN PIELGRZYMEK
Data dodania: 2016-06-17 20:08:30

PIELGRZYMKA DO LIBANU

HISTORIA CHRZEŚCIJAN – ŚW. CHARBEL i inni święci libańscy.

10 – 17 października 2016

 

Dzień 1

Wylot z Warszawy w godzinach nocnych.

 

Dzień 2

Przylot do Bejrutu, transfer do domu pielgrzyma, zakwaterowanie, odpoczynek. Późne śniadanie, zwiedzanie Bejrutu -  spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar - miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Następnie zwiedzenie katedry maronickiej pw. św. Jerzego, spacer przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów. Przejazd do Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Powrót do hotelu, msza św., kolacja i nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd w kierunku Annaya – wieś znajduje się ok. 9 km na wschód od Byblos, jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa – w 1965 r.  Charbel został beatyfikowany, a  w 1977 r. kanonizowany przez papieża bł. Pawła VI, co roku grób świętego odwiedza 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 24 tys. cudownych uzdrowień.Msza św., czas wolny na modlitwę przy grobie świętego i zakup pamiątek i dewocjonaliów. Powrót na kolację i nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie  zwiedzanie wioski św. Charbela Bekafra (1800 m.n.p.m.), uczestnictwo we mszy św. zwiedzanie domu rodzinnego świętego., przejazd do miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Przyjazd do Narodowego Parku Cedrów (2000 m.n.p.m.), czas wolny na zwiedzanie parku. Wyjazd do wspaniałego wapiennego kanionu, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieką UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty, następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr św. Antoniego i Izajasza. Powrót na kolacje i nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie, wyjazd do Harrisa, bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich oddalony o 20 km od Bejrutu. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu z 1904 roku. Nawiedzenie Katedry Zakony Paulistów zbudowanej w stylu bizantyjskim. Przejazd do Himlaya wioski św. Rafki, msza św. i kolacja w sanktuarium Matki Bożej Wyzwolenia w Bikfaya w domu księży Jezuitów. Powrót na nocleg.

 

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd do Jaabata – miejsce kultu św. Rafki. Została beatyfikowana w 1985 r. i kanonizowana 2001 r. przez naszego papieża św. Jana Pawła. Przejazd do Kifania, miejsca, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duch., msza św., czas wolny na zakup dewocjonaliów. Nawiedzenie klasztoru prawosław- nego Matki Bożej Światła oraz Matki Bożej Pani Morza nad brzegiem Morza Śródziemnego. Powrót na kolacje i nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie, wyjazd do Batroun, nawiedzenie kościoła św. Szczepana, przejście do cerkwi Matki Bożej Pani Morza i oglądanie suchych doków z czasów Fenicjan (ok. 2000 p.n.e.) nad Morzem Śródziemnym.Przejazd do Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego i wynalezienia pieniędzy, zabytki wpisane na listę UNESCO, mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców i inne. Czas wolny na starym bazarze tureckim, możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym. Powrót na kolacje i nocleg.

 

Dzień 8

Transfer z domu pielgrzyma na lotnisko, wylot do Warszawy, powrót do Polski w godzinach porannych.

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.            Cena:  2350 zł + 550 - 650USD (zależnie od liczebności grupy)

Świadczenia :

·                    Przelot samolotem na trasie PolskaLibanPolska,

·                    Transport komfortowym autokarem w Libanie,

·                    Noclegi w domu pielgrzyma w pokojach 2 os.,

·                    Wyżywienie w postaci szwedzkiego bufetu śniadania i kolacje,

·                    Ubezpieczenie KL i NNW,

 

Informacje i zapisy:          ks. Ryszard Półtorak   605 855 885         Maria Piechowska   503 088 565,